Hudba jako tvůrčí nástroj v muzikoterapii

Hudba může přinášet překvapivé výsledky a účinky v situacích kdy jiné terapeutické metody selhávají. Tento kurz je cíleně zaměřen na využívání hudby jako tvůrčího, komunikačního a terapeutického nástroje v muzikoterapii.

Tento seminář vám otevře možnosti práce v jemnějších tvůrčích rovinách: budete objevovat cesty jak se sami “naladit” na své klienty nebo posluchače a jak se pokusit nechat zaznít hudbu, která spontánně plyne v živoucím a hlubokém propojení těch kdo hrají s těmi kdo naslouchají.

Budeme zkoušet a učit se jak používat svůj hudební nástroj jako transformující a léčivý prostředek, který nám umožní vstoupit do jemnějších rovin nonverbální komunikace s klienty, posluchači nebo sebou samými.

Ať už sami hrajete na jakýkoliv hudební nástroj, s pomocí tohoto semináře můžete objevit nové přístupy k práci s vašimi klienty, prostřednictvím cesty inspirované hudební terapie.

A protože je zřejmé, že tyto procesy se dotýkají i jemnějších oblastí naší interakce se sebou samými i okolním světem, nebude chybět ani inspirace pro oblast vašeho dalšího vnitřního rozvoje – ve formě jednoduchých a účinných cvičení z oblastí duševní hygieny a mentálních technik, které by v případě muzikoterapeutické práce měly být nedílnou součástí osobní praxe terapeuta.